Ko je ovde lud: Meč bez publike prekinut zbog divljanja navijača?!

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.04.17. | 19:24

Neverovatne scene na stadionu u Sent Etjenu

Huliganizam u Francuskoj očigledno doživljava renesansu, ako je suditi po nemilim scenama koje dolaze sa terena Lige 1, ali i Lige Evrope.

Tako je današnji susret između Sent Etjena i Rena, koji se inače igrao bez publike zbog ranije kazne domaćinu od strane saveza, prekinut zbog – divljanja navijača!

Igrao se 16. minuta kada su navijači domaćih uprkos zabrani provalili na tribine kako bi podržali svoju ekipu. Prekid međutim nije potrajao, navijači su se udaljili pa je ponovo moglo da se igra.

Inače, utakmica je završena remijem 1:1. Sent Etjen ni četvrti put zaredom nije uspeo na svom terenu da savlada uvek nezgodni Ren. Domaći su propustili i poslednju šansu da se opet uključe u borbu za peto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope sledeće sezone.

Bila je ovo veoma čvrsta utakmica, oba tima su uputila samo po dva udarca u okvir protivničkog gola.

Ipak, i u takvoj postavci stvari na terenu, slovenački napadač Robert Berič uspeo je da iskoristi propust odbrane gostiju iz Bretanje i dovede Sent Etjen u vođstvo.

Nisu, međutim, domaći fudbaleri uspeli da sačuvaju prednost čak ni do kraja prvog poluvremena. Igrao se 45. minut kada je iskusni Joan Gurkuf proigrao Edsona Meksera, a ovaj doneo izjednačenje.

U drugom poluvremenu je ekipa Rena čak imala i nešto veći posed lopte od Sent Etjena, međutim, ni jedni, ni drugi nisu baš bili previše raspoloženi u ofanzivnim akcijama.

Liga 1 - 34. kolo:

Nansi - Marselj 0:0 (0:0)

PSŽ - Monpelje 2:0 (1:0)