""
""

Još dva koraka do sna! Jorgensen zakazao šampionsku žurku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.04.17. | 16:23

Lider Eredivizije pobedio Vitese sa 2:0 i približio se 15. tituli šampiona Holandije dva kola pre kraja

Još dva koraka do sna! Fajenord je uspeo da se vrati iz Arnema sa nova tri boda i približi znatno konačnom cilju - tituli šampiona Holandije posle punih 18 godina. Ona je izgleda realnost za Roterdamerse posle lake pobede nad Viteseom od 2:0 za koju se pobrinuo Danac Nikolaj Jorgensen.

Najbolji strelac Fajenorda postio je na prethodne četiri utakmice, ali je danas maestralno reagovao u dva navrata tokom prvog poluvremena i važnim golovima dostigao brojku od 21 pogotka kojima je ujedno i učvrstio prednost na vrhu liste strelaca u Erediviziji. Zlatna kopačka Holandije teško će mu izmaći.

Maestralno je Fajenord odradio današnji meč od prvog do poslednjeg minuta. U tome mu je mnogo pomogla i njegova publika, koja je prepoznala momenat za podršku i ispunila i druge sektore na stadionu u Arnemu, pa se u nekoliko navrata jasno čulo dovikivanje dve strane, kao što je to slučaj i na našim stadionima.

Đovani van Bronkhorst je zadovoljan. Na dvonedeljnu pauzu odlazi kao prvoplasirani, bez obzira na ishod popodnevnog derbija između PSV-a i Ajaksa, a ukoliko Kopljanici zabeleže poraz, Fajenord će imati lepu šansu da na gostovanju protiv Ekscelziora (7. maja) kolo pre kraja overi 15. titulu u istoriji kluba.