""

Junajted opet ide u rikverc: Murinjo isključen, lukavi Bilić odneo bod sa Old Traforda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.11.16. | 19:22

Četvrti uzastopni remi Đavola na svom terenu u Premijer ligi

Ne ide, pa ne ide. Žoze Murinjo i Mančester Junajted ne mogu da pobede na svom Old Trafordu u Premijer ligi. Đavoli su u 13. kolu odigrali mršavih 1:1 protiv Vest Hema i upisali četvrti uzastopni remi na svom terenu u šampionatu.

Ruku na srce, domaćin je po broju šansi zaslužio da pobedi, jer se Vest Hem opredelio za kontrapade i na kraju je Slaven Bilić uspeo u svojoj nameri.

Inače, Junajted je utakmicu završio bez Murinja. Temperamentni Portugalac je bio veoma nervozan, a u 28. minutu ga je sudija isključio jer je ovaj šutnuo flašice koje su stajale uz aut-liniju. Murinjo je bio iznerviran odlukom Džonatana Mosa da Polu Pogbi pokaže žuti karton zbog simuliranja.

Ono što je preko 75.000 navijača na Old Trafordu moglo da vidi već u drugom minutu bio je gol - ali u mreži Junajteda. Ponovo je odbrana Mančestera ispala kao iz voza kod jednog prekida, a Dijara Sako samo se poklonio i sproveo loptu u mrežu nemoćnog Davida de Hee.

Silovito je krenuo domaćin posle primljenog gola, a u 21. minutu mu se to isplatilo jer je Pogba kao rukom pronašao Zlatana Ibrahimovića i Šveđanin je samo glavom bocnuo loptu za pogodak.

Očekivali su domaći navijači i videli su totalnu ofanzivu svojih igrača. U 77. minutu je Junajted i postigao drugi gol, ali je poništen zbog ofsajda Džesija Lingarda. Verovatno bi, da nije prethodno isključen, Murinjo tad dobio crveni karton nezadovoljan suđenjem.

Vest Hem se malo probudio u samoj završnici utakmice, pa je u par navrata naterao De Heu da se ozbiljno namuči kako bi sačuvao svoju mrežu. Istovremeno, u tim situacijama se još jednom pokazalo koliko je krhka odbrana Junajteda.

Slaven Bilić je još jednom pokazao da mu leže engleski velikani, pošto ima odličan skor protiv njih, dok mu pravi problem predstavljaju ekipe koje se bore za opstanak i sredinu tabele.

U drugoj utakmici dana ekipa Sautemptona je na svom stadionu pobedila Everton sa 1:0, a jedini gol dao je Čarli Ostin već u prvom minutu. Dušan Tadić se zbog povrede večeras nije našao u protokolu domaće ekipe. Svecima sa juga Engleske ovo je bila prva pobeda u Premijer ligi posle tri utakmice.