""
""

Juventusov kiks u Ćezeni, Vidal promašio penal za pobedu! Tračak nade za Romu... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.02.15. | 22:43

Šampion mimo svih očekivanja odigrao samo 2:2 na gostovanju protiv Romanjola, šampionska trka i dalje otvorena

Posle današnjeg kiksa Rome protiv Parme i salvi zvižduka koji su igrače Vučice ispratili sa Olimpika, izgledalo je da šampionska trka u Seriji A više nema smisla. Juventus je večeras imao zicer u Ćezeni. Očekivala se pobeda Stare dame koja bi šampiona lannsirala na nedostižnih devet bodova prednosti...

Ali, Juve je zastao u Romanji! Revanširao se istom merom najbližem pratiocu, odigravši samo 2:2 protiv Ćezene koja se grčevito bori za opstanak. Tragičar meča je svakako Arturo Vidal koji je u 87. minutu promašio penal. Da je pogodio sa bele tačke, gotovo sigurno bi overio tri boda svom timu. Ovako, Stara dama se vraća u Torino nezadovoljna sa samo jednim bodom...

Početak je nagovestio veče u kojem se Juve neće radovati. Pirlo je u 17. minutu izgubio loptu na sredini terena, a bosanski napadač Đurić golom krunisao kontranapad svog tima. Samo desetak minuta kasnije, Alvaro Morata je glavom zatresao mrežu i nastavio da oduševljava navijače Juventusa u poslednje vreme. Kada je Markizio iskoristio grešku odbrane domaćih i doneo preokret Bjankonerima, izgledalo je da je posao završen već u prvom poluvremenu.

Međutim, Juventus je u drugom poluvremenu izašao sa namerom da otaljava posao i kažnjen je. Ćezena se okuražila i zasluženo izjednčila zahvaljujući iskusnom Brijenci kojem je Đurić perfektno spustio glavom loptu. Čak su domaći imali još jednu odličnu priliku preko Đurića za novi preokret.

Ipak, bilo je još vremena za Juve. Ljorente je ušao u igru i iznudio penal u 87. minutu pošto je posle njegovog akrobatskog pokušaja Lukini igrao rukom. Vidal je preuzeo odgovornost i promašio!

Sada su nade Rome opet oživele. Za dve nedelje je na programu derbi na Olimpiku, a Vučica pored tog meča ima lakši raspored od Juventusa u narednih nekoliko kola.