""
""

Kad Nant ne zna šta će, onda Đorđević gol daće

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.09.13. | 22:51

Srbin doneo i drugu pobedu Kanarincima, Ninkov i Spajić dva minuta pre kraja ispustili vođstvo protiv Marseja, Krasić van konkurencije u Bastiji

Filip Đorđević je ponovo proradio. Posle gola na gostovanju u Velsu, reprezentativac Srbije pogodio je i mrežu u petom kolu Lige 1 i obezbedio Nantu drugu prvenstvenu pobedu. Dugo je na Bužaoaru stajao početni rezultat, da bi 14 minuta pre kraja nekadašnji centarfor Crvene zvezde iskoristio dodavanje Rumuna Nikolice za trijumf nad Sošoom (1:0), uz podsećanje da je upravo Đorđević postigao gol i za prvi trijumf Kanarinaca, početkom sezone, nad Bastijom.

Nakon odličnog starta i tri vezane pobede Olimpik iz Marselja je očigledno upao u krizu. U prošlom kolu izgubio od Monaka kod kuće u derbiju, a sada nije uspeo da dobije poslednjeplasirani Tuluz kao gost - 1:1. Šta više, nekadašnji šampion Evrope bio je vrlo blizu poraza, pošto je do 87. minuta gubio rezultatom 0:1.

Domaćin, za kojeg su od prvog minuta igrali srpski internacionalci Pavle Ninkov i Uroš Spajić, poveo je nakon velike greške odbrane Marselja, koja je pokušala da napravi ofsajd zamku. Igrao se 66. minut, a strelac je bio Ben Jeder.

Gosti su od tog momenta morali da dodaju gas i krenu mnogo ofanzivnije ka golu Tuluza, što im se na kraju krajeva isplatilo u samom finišu. Prvi kreativac Marselja Valbuena izveo je slobodan udarac sa desne strane u finišu, a u šesnaestercu najbolje reagovao Lukaš Mendeš i sa više od sedam metara pogodio suprotni ugao golmana Ahamade.

Još jedan srpski internacionalac Miloš Krasić nije bio ni u konkurenciji za gostovanje Bastije u Genganu.

LIGA 1 – 5. KOLO:

Bordo - Pari Sen Žermen 0:2 (0:1)