""

Kad nema niko drugi, tu je deka Bufel

Vreme čitanja: 1min | uto. 16.01.18. | 21:25

Genk pobedio u Pro ligi prvi put od 19. novembra prošle godine

Dočekali su navijači Genka konačno da vide i pobedu svoje ekipe. Prvi put od 19. novembra prošle godine Genk je trijumfovao u utakmici belgijske Pro lige, pošto su u gostima savladali Ostende sa 2:1 u zaostalom meču 21. kola.

I ne samo to. Ovo je bila prva pobeda Genka na stadionu Ostendea još od novembra 2004. godine! Dakle, ne dešava se to baš tako često. A da sve bude još zanimljivije, trener Genka Filipa Klementa večeras nije mogao da računa na osmoricu povređenih igrača.

Posle ovog poraza sve je jasno - Ostendeu u nastavku sezone definitivno predstoji žestoka borba za opstanak.

A kakvu je završnicu imao ovaj meč! Kada je Joakim Mele u 90. minutu postigao autogol i doneo Ostendeu izjednačenje, činilo se da će domaćin izbeći poraz.

Ali, ne. Na scenu je stupio iskusni Tomas Bufel. Igrao se prvi minut sudijske nadoknade kada je bivši reprezentativac Belgije postigao gol vredan tri boda.

Inače, gostujuća ekipa je prva stigla do vođstva još u 32. minutu kada je Markus Ingvartsen bio najsnalažljiviji pred protivničkim golom.

BELGIJA 1 - 21. KOLO

Ostende - Genk 1:2 (0:1)