""

Kada su vam prijatelji ovakvi, neprijatelji vam ne trebaju: Lokomotivin defanzivac pogodio, ali na pogrešnoj strani terena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.04.15. | 16:54

Petar Škuletić je zamenjen u 57. minutu u porazu od Urala

Lokomotiva iz Moskve se polako oprašta od učešća u evrokupovima naredne sezone, jer je posle poraza od Urala (0:2) tek na šestom mestu na tabeli, sa četiri boda manje od gradskog rivala Dinama. Nisu napadači ekipe iz centralne Rusije bili kobni po goste, već prvenstveno sopstveni defanzivci, odnosno Taras Mihalik, koji je na fascinantno nespretan način zatresao svoju mrežu.

Ekipa zeleno-crvenih nije iskoristila ni činjenicu da Ural ne igra mečeve na svom Centralnom stadionu u Jekaterinburgu zbog priprema za Svetsko prvenstvo 2018, već na Areni Geolog u Tjumenu, skoro na samoj granici sa Mongolijom.

Sve je počelo veoma loše po goste iz Moskve, jer je već u šestom minutu Mihalik veoma smotano i nespretno zatresao mrežu svog golmana. Vrlo se loše snašao sa loptom koju je u prostor poslao Aleksandar Sapeta, iako je bio okružen sa pet saigrača.

Ni prisustvo bivšeg igrača Partizana na terenu nije mnogo pomoglo, pa ga je već u 57. minutu zamenio gorostasni Roman Pavljučenko.

Nije Mihalik jedini koji će ovaj poraz morati da nosi na duši. Manuel Fernandes je na sredini terena napravio kardinalnu grešku samo tri minuta posle Škuletićeve izmene, pa je to iskoristio Fedor Smolov koji je odlično istrčao kontru i postigao gol kroz noge golmana Giljermea.

Posle ovog poraza, Ural je uspeo da pobegne iz zone ispadanja, bar na jednu nedelju.