""
""

KAKAV KIKS VITESEA! Prokockali vođstvo od 3:0, odoše šampionski snovi... (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 13.04.13. | 22:38

Roda uspela da nadokandi tri gola zaostatka i izjednači u 96. minutu meča, uprkos još jednoj sjajnoj partiji Viteseovog paklenog napadačkog tandema Boni – Havenar

Sve što su uradili u prethodnih mesec i po dana kada su terorisali rivale po Erdiviziji, fudbaleri Vitesea su uprskali večeras u Kerkradeu! Prokockali su vođstvo od 3:0 protiv Rode, osvojili samo bod, prekinuli seriju od sedam uzastopnih pobeda i četiri kola pre kraja napravili veliki kiks u šampionskoj trci. Sada zaostaju dva boda za prvoplasiranim Ajaksom koji sutra igra protiv PSV. Ne zna se šta je gore za Vitese: da pobedi Ajaks i da im pobegne na pet bodova ili da pobedi PSV i da ih prestigne na drugom mestu. Takođe, postoje šanse da ih na tabeli preskoči i Fejenord čime bi upali u ozbiljan problem da ostanu i bez šanse da odu u kvalifikacije za igu šampiona...

Sve je u Kerkradeu mirisalo na još jednu pobedu Vitesea i nastavak fenomenalne serije pobeda. Napadački tandem Majk HavenarVilfrid Boni je uništio odbranu Rode u prvih 55 minuta i činilo se obezbedio pobedu žuto-crnima iz Arnema. Gorostasni Havenar je u 26. minutu iskoristio prednost u visini i glavom pogodio mrežu Rode na centaršut Ibare. Samo deset minuta kasnije Japanac holandskog porekla je postigao i drugi gol. Ovoga puta na asistenciju Bonija.

Nastavljena je i strašna golgeterska serija Vilfrida Bonija. Napadač iz Obale Slonovače je na novu asistenciju Ibare pogodio za vođstvo od 3:0 i došao do 30. prvenstvenog pogotka u sezoni, čime je srušio klupski rekord Nikosa Mahlasa! Ukupno mu je to bio 14. pogodak na prethodnih devet mečeva u kojima se upisivao u listi strelaca. Ko je tada mogao da pretpostavi da će Vitese ostati bez tri boda...

Ali, čudo se dogodilo! Malki je u 63. minutu pogotkom sa bele tačke vratio nadu domaćima. Samo sedam minuta kasnije, Demuž je pogodio za 2:3 i najavio dramu. Viteseu je „ušla voda u uši“, a domaći su svim silama krenuli ka golu Roma koji je zamenio povređenog Felthuizena. Izgledalo je da će Vitese odoleti, a onda je Mičel Donald u 96. minutu pogodio za 3:3 posle katastrofalne intervencije Kašije i bacio Vitese na kolena... Čudesan meč u Kerkradeu i veliki kiks Vitesea. Pogledajte i golove sa ovog neverovatnog meča

Fudbaleri Tventea nastavili su da pružaju dobre partije u poslednje vreme, pošto su kao gosti savladali Den Hag rezultatom 3:1. Heroj pobede bio je iskusni Rus Dmitrij Bulikin, koji je u igru ušao u 74. minutu, a zatim u roku od deset minuta postigao dva pogotka za pobedu! Prvi je pao u 81. minutu, dok je drugi stigao samo tri minuta kasnije. Pre toga, u prvom poluvremenu Daglas je postigao gol za Tvente u 24. minutu, da bi Van Dujnen u 41. doneo izjednačenje. Domaćin je od 60. minuta igrao sa igračem manje, s obzirom da je Holja u periodu od 51. do 60. minuta zaradio dva žuta kartona. Tvente se nalazi na petoj poziciji sa 54 boda, pet manje od Fejenorda, dok je Den Hag na desetom mestu sa 36 bodova.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić na terenu je proveo svih 90 minuta i bio solidan.

Groningen je u direktnom okršaju sa rivalom za plasman u plej of za Ligu Evrope savladao Herakles sa 2:0 Teišeire i Bakune u drugom poluvremenu. Breda koju sa klupe predvodi Nebojša Gudelj je istim rezultatom porazila direktnog konkurenta za opstanak NEC pogocima Lurlinga i Hoija u finišu meča.