Valerij Karpin

Karpin se osvetio Spartaku

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.04.19. | 20:45

Druga pobeda Rostova nad velikanom iz Moskve u sezoni - 2:1

Nije zaboravio Valerij Karpin otkaz koji su mu napakovali u Moskvi na klupi Spartaka pre sada već pet godina, a ove sezone je definitivno uspeo da im se osveti s kamatom za to "poniženje". I drugi put u prvenstvu iskusni stručnjak je uzeo meru svom bivšem klubu, a posle jesenjeg trijumfa u prestonici od 1:0 večeras je slavio sa Rostovom (2:1) zahvaljujući trenutku inspiracije Eldara Šomurodova.

Ekipa sa Dona je dobro otovrila utakmicu, preko Moldavca Gatkana povela već u 13. minutu, ali se Spartak nije predao. Roman Zobnin je majstorski promešao domaće defanzivce i pogodio levicom ćošak gola, pa je Spartak stigao do izjednačenja u 27. minutu.

Izjednačen duel gledali smo u većem delu utakmice, oba tima propustila su po jednu dobru priliku da dođu u vođstvo, a meč je definitivno odlučen je u 80. minutu.

Odlično se po desnoj strani izdvojio Roman Jeremenko, idealno centirao u srce spartakovog šesnaesterca, a tamo Uzbekistanac Šomurodov, koji je ušao s klupe u 63. minutu, preciznim udarcem glavom postavio konačnih 2:1.

Ovom pobedom Rostov se približio Spartaku na samo bod u borbi za Ligu Evrope pa treba očekivati zanimljiv nastavak prolećne potere. S druge strane Moskovljani su definitivno u krizi pošto su izgubli i drugi vezani meč u prvenstvu.

RUSIJA 1 - 23. kolo:

Krila Sovjetov - Rubin 1:0 (0:0)