Konačno Fenerbahče! Prekinut je dugački post, prvi trijumf i – petarda! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.09.16. | 21:03

Istanbulski gigant upisao prvu recku posle tri meča i dva poraza

Jedan od heroja - Musa Sou

Potpuno neverovatno delovao je pogled na tabelu turske Super lige pred početak četvrtog kola, posebno kada se pažnja obraćala na najveće dosadašnje iznenađenje Bašakšehir, ali i na Fenerbahče i njegovu poziciju. Sa samo jednim osvojenim bodom iz tri utakmice. Mnogi su bili u neverici i pitali su se šta se to desilo s istanbulskim gigantom, ali izgleda da je ekipi Dika Advokata bilo potrebno malo više vremena da stvari dođu na svoje.

Zato je susret s slabašnom Kasimpašom došao u pravom trenutku, jer je Fenerbahče konačno došao do pobede i to rezultatom 5:1.

S obzirom da je u pitanju trijumf nad ubedljivo najslabijim timom prvenstva i nije neko iznenađenje, ali Feneru je baš takva pobeda bila potrebna da bi se samopouzdanje podiglo na najviši nivo.

A sve je mnogo bolje izgledalo već u 11. minutu, kada je Souza probio barijeru, matirao protivničkog golmana nakon što se našao usamljen u kaznenom prostoru i započeo ludu seriju golova. Samo devet minuta kasnije Ozan Tufan je duplirao prednost preciznim udarcem glavom sa dobrih devet metara, da bi neposredno pre odlaska na odmor Emanuel Emenike dodatno uvećao razliku i praktično overio tri boda.

Mada je domaćin stigao do gola u 57. minutu preko Toruna, s bele tačke, bio je to samo gol utehe, koji nije mnogo pomogao.

Jer, tek što je ušao u 72. minutu Musa Sou je iz prvog dodira lopte ponovo vratio tri gola prednosti, da bi potom i drugi rezervista Ismail Kobajaši postavio konačni rezultat tek nekoliko trenutaka pošto je zadužio mesto na terenu.

Fenerbahče i dalje ima veliki zaostatak za Bašakšehirom, koji ima sve četiri pobede, dok aktuelni šampion Bešiktaš ima dva boda manje, kao i Galatasaraj.