""
""

Veče čudesnih preokreta u Francuskoj, Ninković ni na klupi Evijana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.12.14. | 22:30

Nant slavio u lokalnom derbiju sa 2:1 i to zahvaljujući autogolu čuvara mreže Bordoa

Fudbaleri Nanta gospodare francuskom atlantskom obalom, pošto su u velikom lokalnom derbiju na svom terenu pobedili ekipu Bordoa sa 2:1 u utakmici 18. kola Lige 1.

Ovim trijumfom Kanarinci su ponovo istakli ozbiljnu kandidaturu za osvajanje četvrtog mesta na tabeli koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone.

I ne samo to, Nant kao da je skinuo neko „prokletstvo“, pošto mu je ovo prvi trijumf nad Bordoom još od 4. maja 2002. godine.

Domaća ekipa povela je u 23. minutu zahvaljujući Žordanu Veretuu, koji su odlično snašao pred protivničkim golom. Samo pet minuta kasnije Kijan Hansen je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Tu se, međutim, nije sve završilo. U 66. minutu golman Bordoa Azbe Jug se na neki način „revanširao“ fudbalerima Nanta. Posle kornera i šuta domaćih fudbalera lopta je pogodila stativu, odbila se u Azbeova leđa i završila iza gol linije.

Čuvaru mreže Bordoa preostalo je samo da, zajedno sa saigračima, u neverici posmatra slavlje domaće ekipe.

Čudesan meč odigrali su Monpelje i Lans. Nekadašnji šampion je imao prednost 2:0 i 3:2, ali je deset minuta pre kraja ostao bez prilejkivana tri boda i propustio je priliku da na šestoj poziciji dostine Ren.

Veliki preokreti viđen je u Remsu, gde je domaćin vodio 1:0, pa primio dva gola, da bi u finišu utakmice u razmaku od dva minuta postiogao dva gola i osvojio tri boda. U gostijućem timu Evijana Miloša Ninkovića nije bilo ni na klupi.

Važnu pobedu kojom je pobegla sa dna tabele zabeležila je Bastija, pošto je već u prvih 45 minuta razoružala Ren.

LIGA 1 – 18. kolo:

Lion – Kaen 3:0 (1:0)