"Meč viner: Kosanović"

Slavljenik Kosanović golčinom pogurao srpski Mehelen ka Evropi

Vreme čitanja: 1min | čet. 28.05.15. | 22:36

Srpski internacionalac na 25. rođendan postigao pobedonosni gol protiv Šarlroa četiri minuta pre kraja meča

Meč viner: KosanovićSrpski Mehelen se nalazi na korak od istorijskog uspeha pošto je u prvom meču belgijskog plej-ofa za Ligu Evrope savladao Šarlroa sa 2:1, a pobedonosni gol postigao je Miloš Kosanović četiri minuta pre kraja meča topovskim udarcem iz slobodnjaka sa nekih 20 metara.

Domaćin je u nezgodno vreme za goste postigao gol, tri minuta pre odlaska na veliki odmor, kada je Sise zatresao mrežu golmana Peneta, ali samo desetak minuta pošto su se vratili na teren Gerarts je uspeo da izjednači. I kada su mnogi pomislili da će se prvi meč završiti nerešeno, Kosanović je u 86. minutu iz slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara doneo neopisivu radost na stadionu Den Dref. Srbin nije mogao lepši poklon sebi da dodeli za 25. rođendan...
„Prvi put da sam postigao gol na rođendan. I to kakav? Supergol. Da li sam vežbao? Svaki da, ali nikada nisam uspeo da zatresem mrežu“, uz osmeh je poručio Kosanović

Trener Aleksandra Janković išao je korak po korak, pravio serije dobrih rezultata i sa zemljacima Ivanovom Obradovićem, Milošem Kosanovićem i Daliborom Veselinovićem gradio mostove ka Evropi. Sve što je sada potrebno je da Mehelen u revanšu, 31. maja, izdrži sve napade na gostovanju kod Šarlroa.

(FOTO: MN Press)

ŠarlroaŽupiler Pro ligaMiloš KosanovićMehelenIvan ObradovićEvropaDalibor VeselinovićBelgijaAleksandar Jankovic