Kvaljarela za petama Ronaldu i Pjonteku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.19. | 14:29

Veteran doneo pobedu Sampdoriji protiv Kaljarija

Nisu u Sampdoriji mogli da požele boljeg rivala za prekid neprijatne serije od tri poraza. Nesrećni Kaljari, koji sedam meseci ne zna za trijumf na strani - još od onog iznenađujućeg trijumfa u Bergamu - i koji je van svoje Sardinije postigao svega sedam golova, ni danas nije mogao da opepeli. Za 90 minuta jedan udarac u okvir gola Đenovljana, premalo za bila šta drugo sem časnog poraza - 0:1.

Kaljari nije previše ugrožen, i dalje je na plus šest u odnosu na Bolonju, prvi tim ispod crte. Međutim, s ovakvim nizom na strani trebalo da se zabrine. S druge strane, Samp se vraća u borbu za Evropu, pogotovo što u naredna tri kola ima dosta dobar raspored. SPAL i Sasuolo u gostima, te Atalanta, kao direktan konkurent za Ligu Evrope, kod kuće.

Ekipa Marka Đampaola nije blistala, ali je osnovni cilj ispunila. I to golom sa bele tačke. Ko će drugi do veteran Fabio Kvaljarela. U 66. minutu gađao je neodbranjivo sa 11 metara, pošto je prethodno Luka Pelegrini srušio Nikolu Muru. Sačekao je glavni arbitar potvrdu iz VAR sobe, a kad je dobio potvrdio je svoju odluku.

Kvaljareli je to 17. pogodak usezoni kojim je nastavio poteru za Kristijanom Ronaldom i Kšištofom Pjontekom. Portugalac je trenutno na 19, a Poljak na 18 golova...

Ni posle primljenog gola gosti se nisu trgli. Sampdorija je rutinski čuvala i sačuvala prednost. Kaljari totalno impotentan...