""

Lids i Fulam dobili šamare, Žota čuva Vukove

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.09.17. | 18:05

Ekipa sa Eland Rouda doživela prvi poraz u sezoni

Desilo se i to čudo - Lids Junajted doživeo je prvi poraz u sezoni u osmom kolu takmičenja u Čempionšipu. I to se desilo u Lavljoj jazbini, na londonskom jugu, gde je gazda ipak Milvol. Bilo je 1:0 za domaćine koji su do ove utakmice imali samo jedan trijumf.

Strelac jedinog pogotka na utakmici postigao je irski napadač Ejden O’Brajen u 73. minutu. Tako je prekinuta serija Lidsa od pet pobeda.

Ozbiljan kiks napravio je Fulam srpskog stratega Slaviše Jokanovića na gostovanju jednoj od naslabijih ekipa u ligi, Bartonu. Domaćin je trijumfovao sa 2:1 i vratio londonski klub u sredinu tabele.

Domaći su do vođstva došli golom nekadašnjeg fudbalera Liverpula Stivena Vornoka u 12. minutu, a izjednačio je Oliver Norvud u 31. Velika tri boda Bartonu je doneo Lukas Ejkins iz penala u 51. minutu.

Važnu pobedu u borbi za sam vrh tabele ostvario je ambiciozni Vulverhempton koji je u gostima slavio protiv Notingem Foresta sa 2:1.

A ponovo je junak pobede Vukova bio odlični portugalski napadač Diogo Žota koji je bio dvostruki strelac. A drugi gol u 81. minutu direktno je odlučio pobednika.

Inače, računajući i današnje golove, Žota je do sada postigao pet pogodaka u Čempionšipu.