"Nolan Ru"
"Nolan Ru"

Lil presekao Bordoov put ka Evropi: Bufal diplomirao na temu - dadavanje u gol šansi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.04.15. | 16:13

Žirondinci propustili priliku da se poravnaju sa Marseljom

Nolan RuU opasnog je domaćina izrastao Lil. Da je ovako ubedljivo igrao od početka sezone na svom terenu možda bi se umešao u borbu za raspored evropskih ulaznica, ovako njegovim navijačima ostaje „samo“ da slave četvrti vezani trijumf na stadionu Pjer Maroj. Posle Liona, Rena i Remsa, pred učenicima Renea Žirara pao je i Bordo (2:0).

Većim delom meča Lil je bio tim koji diktira tempo i stvara šanse, a početna inicijativa mu se isplatila već u 13 minutu, kad je Sofijan Bufal odlično „promašao“ odbranu Žirondinaca, centriraoo pravovremeno, a Noaln Ru trazajem glavom prebacio loptu u mrežu - 1:0.

Bio je to dokaz da je Lil u odličnoj formi, a obzirom da od 21. februara ima samo jedan poraz, a šesti trijumf u tom nizu overio je u nadoknadi vremena preko mlađanog Adama Traorea (20), koga je, ponovo, na fantastičan način proigrao Bufal.

Najbolju šansu na utakmici za Bordo propustio je Senegalac Anri Seve, u 75. minutu je dobro namučio Enejamu, koji je odbranio, ali tek iz tako što je loptu posle negovog udarca prosledio na - prečku. Ovim porazom gosti su propustili lepu šansu da se poravnaju sa Marseljom na deobi četvrte pozicije koja vodi u Ligu Evrope.

Sada moraju da strepe i za peto mesto, pošto je Monpelje golom Iltona već u četvrtom minutu susreta sa Kaenom doneo domaćem timu minimalac od 1:0.

LIGA 1 – 33. kolo:

Nant – Marselj 1:0 (1:0)