""
""

Ludnica poslednjeg kola Čempionšipa! Derbijevo samoubistvo, bogovi su uz Brentford, Ipsvič preživeo horor (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 02.05.15. | 15:20

Jokanovićev Votford izgubio prvo mesto u 91. minutu, u polufinalu plej-ofa gledaćemo derbi između Noriča i Ipsviča i okršaj Midlzbroa i Brentforda

Čempionšip nas nije izneverio ni u poslednjoj epizodi ove sezone! Tenizija i neizvesnost tako svojstveni ovoj ligi režirali su pravu dramu u poslednjem kolu ove sezone. Poznato je koje četiri ekipe će tražiti preostalu jednu kartu za Premijer ligu kroz plej-of. Noriči i Midlzboru su se posle prave drame priključili Ipsvič i Brentford. A, neko od njih će se posle međusobnih polufinala i na kraju finala na Vembliju pridružiti Votfordu i Bornmutu u elitnom rangu ostrvskog fudbala...

Uoči poslednjeg kola, Ipsvič i Derbi su bili aposlutni favoriti za plej-of. Traktor Bojsima je bod garantovao taj plasman, a čak i sa porazom su mogli da se nadaju jednom od dva mesta u plej-ofu. Pod uslovom da Derbi bude poražen ili da Brentofrd ubedljivo ne pobedi Vigan. Derbiju je bod značio siguran plej-of s obzirom na ubedljivo najbolju gol razliku.

A, ona je počela drama!

Gubitnik sezone je definitivno Derbi Kaunti. Ekipa koja jedno vreme bila lider na tabeli, izvršila je fudbalsko samoubistvo na svom Prajd Parku porazom od Redinga sa čak 0:3 i izgubila već viđeno mesto u plej-ofu. Ovnovima je samo bod protiv rasterećenih gostiju bio dovoljan da overe mesto u baražu ali su doživeli katastrofu!

Već u drugom minutu je Apija doveo gostoe u vođstvo i najavio da će ovo biti ludo subotnje popodne. U istom minutu je prvi strelac lige Daril Marfi pogodio za vođstvo Ipsviča na Ivud Parku i izgledalo je da su Traktor Bojsi rešili sve dileme.

Bio je to tek početak ludnice na drugoligaškim terenima širom Engleske. Brentofrd i Vulverhempton koji su imali minimalne šanse uoči ovog kola nisu odustajali i potrudili su se da odrade svoj deo posla čekajući kiks nekog od favorita. Brentford je poveo golom Pričarda protiv Vigana, dok su Vulvsi isto uradili protiv Milvola.

A, onda je počela kanonada Blekburna protiv Ipsviča. U finišu prvog poluvremena su Rouds i Konvej preokrenuli protiv Traktor Bojsa na 2:1. U tom trenutku Ipsviču je ostalo samo da se nada da Brentford neće popraviti gol-razliku i da Derbi neće izjednačiti protiv Redinga.

U nadoknadi prvog poluvremena, eksplozija oduševljenja u Derbiju i loše vesti za navijače Ispviča. Dosuđen je penal za domaćina! Iskusni Daren Bent je preuzeo odgovornost i stavio sudbinu kluba u svoje ruke. U tom trenutku, izjednačenje sigurno donosi Derbiju plej-of. Ali, Federići brani udarac Benta sa bele tačke i najavljuje crni dan za Ovnove!

Ovako je izgledala tabela na poluvremenu
5. Ipsvič 78 bodova - gol razlika +18
6. Brentford 78 bodova - gol razlika +17
7. Vulverhempton 78 - gol razlika +13
8. Derbi 77 - gol razlika +31

Ipsvič je i dalje u pol-poziciji, Derbi je u najtežoj situaciji. Tek što je počelo drugo poluvreme, drama je dobila novi čin. Brentford je postigao drugi gol i zbog većeg broja postignutih golova prestigao Ipsvič na petoj poziciji. Ipsviču tada ostaje da se grozničavo nada da Derbi neće izjednačiti. Situacija za ekipu Mika Mekartija se dodatno pogoršala kada je Blekburn preko Gestedea povisio na 3:1. A, ulje na vatru je dodao Vulverhemton golom za 2:0. I Vukovi su počeli da prete Ipsviču. Samo tri gola u ukupnom skoru su u tom trenutku delili Ipsvič od Vulvsa.

I počeo je konačan rasplet. Derbi je primio drugi gol posle očajne reakcije odbrane, a ubrzo i treći posle čega je sve bilo jasno. Brentford je pojačao na 3:0, Vulvsi su primili gol i stvari su se iskristalisale.

Vulverhempron je zbog četiri pogotka slabije gol-razlike ostao bez plej-ofa. Stiv Meklaren na klupi Derbija je doživeo još jedan težak udarac u trenerskoj karijeri, a veliko pojačanje Daren Bent je u crno zavio slavni klub sa Prajd Parka.

U polufinalu plej-ofa gledaćemo veliki derbi istočne Engleske između Noriča i Ipsviča dok će junaci dana iz Brentforda kartu za Vembli tražiti u dvomeču protiv Midlzbroa.

U senci borbe za plej-of ostala je čak i trka za prvo mesto između Votforda i Bornmuta. Jokanovićev tim je do 91. minuta utakmice imao trofej u rukama, a onda je primio gol za konačnih 1:1 koji ga je bacio na drugo mesto. Bornmut je zahvaljujući ubedljivoj pobedi od 3:0 u Čarltonu završio sezonu kao prvak Čempionšipa! Sa 27 postignutih golova, Daril Marfi iz Ipsviča je završio sezonu kao prvi strelac lige.