Ludnica u Ankari: Kad ti nije suđeno možeš da pucaš do sutra – VAR poništio dva gola, plus promašen penal

Vreme čitanja: 1min | pet. 24.01.20. | 20:20

Presudio Sesenjon

Redovno igra Stefan Sesenjon za Genčlerbirligi, retko daje golove. No, kad pogodi, onda to po pravilu bude dovoljno za slavlje kluba iz Ankare. Nekadašnji vezista PSŽ-a, Vest Bromvič Albiona, Sanderlenda, Le Mana i Monpeleja rešio je uvodni duel 19. kola turske Superlige, pošto je slomio žilavi i po mnogo čemu kvalitetniji Gacijantep – 1:0.

Luda utakmica odigrana je u glavnom gradu Otomanskog carstva. Luda, jer su gosti postigli dva gola i oba se nisu važila. Pride je Nigerijac Kajode u 57. minutu promašio penal. Jednostavno, bolje plasiraniranom Gacijantepu nije se dalo, pošto je kasnije VAR poništio golove Damira Muhameta samo minut posle neiskorišćenog udarca sa 11 meatra, te istog igrača tri minuta pre kraja.

Za razliku od gostujućih igrača, Genčlerovi su imali više pribranosti i sreće. Sesenjon je u 64. minutu pogodio sa bele tačke i time osigurao domaćinu skok za jedno mesto na tabeli makar dok Konja ne odigra nedeljni meč sa Galatasarajem. A nije baš da protiv aktuelnog prvaka može da računa na sigurne bodove.

Thurska 1 – 19. kolo

Genčlerbirligi - Gacijentep 1:0 (0:0)