"Slavlje Ljubomira Fejse"

Luž u euforiji, Fejsa se vratio... I poneo je bombu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.04.15. | 19:54

Srpski internacionalac odigrao prvu utakmicu za prvi tim Benfike posle 12 meseci i fantastičnim golom za 5:1 protiv Akademike naterao tribine na suze

Slavlje Ljubomira FejseBio je 10. april 2014. Benfika je savladala AZ Alkmar sa 2:0, a Ljubomir Fejsa na terenu proveo 64 minuta. Usledila je teška povreda kolena, dug i mučan oporavak. I sada konačno povratak.  I to kakav! Šampionski! Posle 366 dana agonije srpski internacionalac se vratio u prvi tim Benfike i golčinom u rapsodiji lisabonskih Orlova protiv Akademike krunisao dan pun emocija na Lužu – 5:1 u 28. kolu Primeire.

Sav posao su doduše saigrači obavili i pre no što je srpski internacionalac praćen gromkim aplauzima sa tribina zakoračio na teren u 62. minutu. Blickrig u razmaku odd 11 minuta bio je dovoljnom naoštrenom lisabonskom velikanu da pokaže da se neće kockati sa ugledom, niti Fejsi trenirati živce. Žardel glavom, Žonas glavom, pa Lima sa penala za svoj 13. gol u sezoni i naznaku debakla koji se spremao gostima. Drugi gol Žardela u nastavku još jednom je navukao osmeh na lica navijača, ali će vulkan emocija tek proraditi.

Igrao se 84. minut, Akademika je već postigla utešni gol. Lopta je na ivici kaznenog prostora stigla do Fejse, a on – netipično za zadnje vezne – napravio koji korak i loptu zakucao pod samu prečku! Erupcija oduševljenja na tribinama. Fejsini dlanovi preko lica. Ako je i bilo suza lile su se sa razlogom.