""
""

Markec asistirao, Lima pogađao za Benfikinu sedmu uzastopnu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.03.14. | 20:57

Orlovi deklasirali Akadameiku sa 3:0 i zadržali prednost od sedam bodova u odnosu na gradskog rivala Sporting

Liabonski Orlovi lete ka titulu prvaka Portugala! Benfika je deklasirala Akademiku sa 3:0, upisala sedmu uzastopnu pobedu u Primeiri i zadržala prednost od sedam bodova u odnosu na gradskog rivala Sporting. Šest kola do kraja šampionata, čini se da je ovo prednost koju Benfika ne može da prokocka...

Junak trijumfa je bio brazilski napadač Lima koji je golovima u 11. i 28. minutu otvorio put ka pobedi. Prvi gol je postigao posle solo prodora Rodriga koji je pogodio stativu. Lima ja natrčao na odbijenu loptu i načeo rivala. Drugi gol je postigao sa udaljenosti od par metara posle prelepe asistencije Lazara Markovića.

Tačku na trijumf Orlova je stavio Enco Perez posle duplog pasa sa Rodrigom. Pored Markovića, ceo meč za Benfiku je odigrao standardno dobri Ljubomir Fejsa. Sulejmani je utakmicu presedeo na klupi, dok Đuričića nije bilo u sastavu domaćeg tima.

Porto je savladao Belenenseš sa 1:0, ali je morao dobro da se oznoji, iako je od 44. minuta imao igrača više na terenu. Na kraju je do cilja stigao tek zahvaljujući golu pogotku Žuana Kvintera u 78. minutu.