""

Marko Dević se vratio...

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.09.15. | 20:54

To, ipak, nije bilo dovoljno Rubinu da pokori Moskvu

Bez golova u poslednjoj utakmici devetog kola ruske Premijer lige. Na Himki areni Rubin je odoleo domaćem Dinamu i iz Moskve odneo bod kojim je isplivao iz opasne zone - 0:0.

Štaviše, gosti iz Kazanja su ostavili povoljniji utisak i, čini se, bili bliži pobedi, ali ako ništa drugo ovo im je treća vezana utakmica bez poraza kojom su nagovestili da su prebrodili krizu s početka sezone. Za ekipu Rubina od 57. minuta igrao je Srbin sa ukrajinskim pasošem Marko Dević, kome je to bio debi ove sezone u prvenstvu, s obzirom da je po povratku sa pozajmice katarskom Al Rajanu, odigrao samo četiri minuta u Ligi Evrope protiv Siona. Dević je imao šansu da gostima obezbedi pobedu, ali je njegov udarac bio nedovoljno jak da bi se savladao Gabulov.

Utakmica Dinamo - Rubin pamtiće se i po tome što je na njoj golman gostujućeg tima Sergej Rižikov odigrao 100. meč u prvenstvu Rusije.

U prvom duelu dana Ural je preokretom protiv Krasnodara slavio drugu uzastopnu pobedu i poravnao se sa učesnikom Lige Evrope na tabeli, s obzirom da oba tima imaju po 12 bodova.