""

Mateus bacio Vošu na konopce, Pavkov se ne zaustavlja, Spartak bez milosti

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.17. | 18:50

Čukaričkom samo bod u Lučanima

Superligaška vest dana stiže iz Novog Sada - Borac je kao gost savladao Vojvodinu sa 1:0 u meču 19. kola nacionalnog šampionata. Ovo je Zebrama bio tek četvrti trijumf u Superligi, ali i te kako važan u borbi za opstanak koja im predstoji.

Strelac jedinog pogotka na utakmici na novosadskom stadionu Karađorđe bio je brazilski internacionalac Mateus koji je već u  trećem minutu zatresao protivničku mrežu.

Ovo je čačanskoj ekipi bio prvi trijumf u Novom Sadu posle tri uzastopna poraza, a Vojvodina već dva meseca ne zna pobedu na svom stadionu.

Niški Radnički bio je ubedljiv kod kuće protiv šabačke Mačve i slavio sa 3:0, a još jednu sjajnu partiju pružio je napadač Milan Pavkov.

Ovaj 23-godišnji Novosađanin dva puta je zatresao protivničku mrežu, u 23. i 54. minutu. Dobru partiju Radničkog zaokružio je Riota Noma tri minuta pre kraja utakmice. To je Nišlijama bila druga uzastopna pobeda u Superligi.

Subotički Spartak je na svom stadionu pregazio Javor i tako posle boda protiv Partizana, potvrdio da se zaista nalazi u naletu. Sva četiri gola Subotičani su dali u drugo poluvremenu.

Seriju je počeo Đorđe Ivanović u 48. minutu, potom su Ivanjičani zatresli sopstvenu mrežu u 76. minutu, na 3:0 je povisio Čečarić u 90. minutu, a konačan rezultat postavio je Vladimir Torbica u drugom minutu nadoknade.

Ekipa Čukaričkog osvojila je samo bod na gostovanju kod Mladosti u Lučanima. Domaći su poveli u 11. minutu preko Predraga Pavlovića, a izjednačio je Samjuel Ovusu u 36. minutu.