Menš kod kuće melje kao niko - 7/7 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.12.18. | 20:04

Borusija je ponovo druga, Štutgart isprašen za 20 minuta...

Menš je kod kuće mašina za mlevenje mesa! Sedma utakmica na Borusija parku i sedam pobeda. Malo teže nego što to rezultat govori, ali suštinski - Štutgart nije ozbiljno zapretio (3:0), pa je četa Ditera Hekinga ponovo druga na tabeli - dva boda više od Bajerna iz Minhena i sedam manje od lidera i imenjaka iz Dortmunda

I upravo profesora Hekinga moramo da apostrofiramo kao ključnog čoveka u ovom trijumfu, bez obzita na blistavih 20 minuta njegovih izabranika, poslednjih 20 minuta tokom kojih je Borusija slomila otpor Švaba. Šef struke Ždrebaca, kome mnogi zameraju loše igre na strani, s dve izmene okrenuo je utakmicu "naglavačke". Ključni momenat u 61. minutu: van igre idu indisponirani Alesan Plea i defanzivni Denis Zakarija; ulaze kreativni Florijan Nojhaus i kao zmija opaki Rafael.

I upravo Nojhaus i Rafael kreiraju vodeći gol domaćina u 69. minutu. Prodor Torgana Azara, divan centaršut Nojhausa i rutinska realizacija napadača iz Brazila - 1:0. Rafael posle ovog gola ima gol u svakoj od 11 sezona u Bundesligi. Od aktivnih igrača bolji od njega u ovom segmentu samo je Frank Riberi (12). Florijan Nojhaus ima samo 21 godinu, a igra kao mator. Kakva mirnoća na 10 metara od gola u 77. minutu, a sve posle dodavanja Azara. Levo, desno, šut i to je - 2:0.

Markus Vajncerl na poluvremenu je ubacio Erika Tomija kako bi ovaj uradio nešto na polovini Borusije. Sve što je ovaj uspeo jeste da dobije crveni karton u finišu, što je menš kaznio trećim pogotkom. Lars Štindl je centrirao, pavar zakačio loptu i sproveo je u Cilerovu mrežu.