""

Miha ponovo lomio flaše, ali sada od radosti: Milan skinuo prokletstvo Fjorentine na San Siru! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.01.16. | 22:51

Rosoneri posle četiri vezana meča savladali Vioulu na svom terenu - 2:0

Milan nije blistao, ali je pobedio i to ekipu koja nije poražena u poslednja četiri meča na San Siru. Fjorentina je konačno pala u okršaju sa slavnim rivalom i to zahvaljujući pogotcima Karlosa Bake i Kevina Prinsa Boatenga - 2:0 (1:0).

Trenutak inspiracije fenomenalnog kolumbijskog napadača, kome je prethodio pravovremeni pas najboljeg igrača Rosonera Đakoma Bonaventure, ispostavio se ključnim za ekipu Siniše Mihajlovića, koja se pred svojom, ne tako raspoloženom publikom, konačno domogla tri izuzetno vredna boda i probila se na šesto mesto Serije A sa svega tri boda zaostatka u odnosu na Romu i mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Baka je u tom četvrtom minutu još jednom potvrdio da je vanserijski majstor. Nakon dodavanja Bonaventure, na sjajan način se oslobodio Nenada Tomovića i pogodio suprotan ugao gola Tatarušanua.

Sve ostalo što se dešavalo gotovo do same završnice utakmice praktično da i nije bilo vredno pomena. Milan se povukao, prepustio Fjorentini loptu i grčevito se branio, čekajući svoju šansu iz kontranapada.

Ona je konačno usledila u 88. minutu. Juaraj Kucka je pasom preko gotovo celog terena pronašao Kevina Prinsa Boatenga, Tatarušanu je prekasno izleteo, usledio je sjajan dribling i overa tri boda.

Nakon drugog gola svog tima Mihajlović je ponovo imao inspiraciju, kao protiv Rome, da šutne koju flašicu pored terena, ali ovoga puta uz veliki osmeh na licu.