""
""

Mihin bingo Maksi za vlast nad Lanternom! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.02.14. | 22:46

Sampdorija slavila 1:0 u derbiju Đenove golom tek pridošlog pojačanja iz Katanije

Nije Siniša Mihajlović pogrešio što je toliko čekao i toliko želeo Maksija Lopeza. Doveo je jedno, ali vredno pojačanje u minulom prelaznom roku i napravio pun pogodak. Golom plavokosog Argentinca kojeg je Siniša trenirao nekada u Kataniji, Mihina Sampdorija je minimalcem savladala omraženog rivala Đenovu i podarila najlepši mogući poklon svojim navijačima.

Samp je u drugom derbiju Lanterne u sezoni vratio Grifonima milo za drago za težak poraz iz prvog dela šampionata. Ovo je pobeda koja u Liguriji ima posebno značenje, posle koje se sve prašta i posle koje se lakše živi.

Da stvari budu slađe po Mihajlovića i Dorijine navijače, trijumf im je donelo pojačanje koje je u klub došlo tek pre par dana i na kojem je srpski stručnjak insisitirao. Pobeda je popela Sampdoriju 13. mesto na tabeli i odvela je daleko od zone ispadanja. Na samo dva boda manje od gradskog rivala.

Atomsfera na Marasiju je kao i uvek bila naelektrisana. Navijača oba klubu su priredili sjajan ambijent, a na terenu je viđen pravi rat, kako i dolikuje jednom derbiju sa ovolikim rivalitetom.

Prvo poluvreme je oblilovalo šansama. Đenova je prva pripretila preko Đilardina, Sampdorija uzvratila odličnim pokušajem Palomba iz slobodnjaka. Momenat odluke se zbio u 22. minutu. Eder je fenomenalnim pasom pronašao Maksija, a Argentinac lepo primirio loptu i preciznim udarcem doneo neopisivo slavlje navijačima Sampdorije. Imao je Gabijadini šansu za 2:0, ali je Perin pokazao svu raskoš svog talenta. Đenovi je potom (oparvadano) poništen gol.

U drugom poluvremenu, Đenova je stiskala obruč, ali je bedem Sampdorije odoleo svim pritiscima, a još jednu dobru pirliku je propustio Gabijadini.

Mihajlovićev tim je sačuvao vođstvo i zabeležio verovatno najdražu pobedu u dosadašnjem delu prvenstva.