""

Mister Proper počistio Fajenord za trofeju u Superkupu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 31.07.16. | 19:56

Luk de Jong u prvom poluvremenu promašio penal za PSV

Tamo gde su stali prošle sezone, fudbaleri PSV-a iz Ajnhdovena nastavili su i u novoj. Aktuelni šampion Holandije osvojio je trofej Johan Krojf, odnosno nacionalni superkup.

Filipsovci su na Amsterdamskoj areni savladali osvajača kupa, Fajenord iz Roterdama sa 1:0.

Ne može da se kaže da je Fajenord bio lošiji rival, ali je na kraju pobednika rešio Dejvi Proper u 38. minutu, preciznim ali ne i jakim udarcem sa 15-ak metara.

Utakmicu u holandskoj prestonici obeležio je i Luk de Jong, ali ne golom već promašenim penalom u 29. minutu.

Provereni strelac je poslao loptu iznad gola, a interesantno da mu je ovo četvrti promašeni penal u dresu PSV-a u poslednjih osam pokušaja.

Pokušali su fudbaleri Fajenorda u drugom poluvremenu na sve načine da dođu do izjednačenja, ali to je na drugoj strani ostavili dosta prostora za kontranapade Filipsovcima.

Ipak, mreže se više nisu tresle, barem ne sa prave strane, a PSV je na kraju stigao do 11. trofeja superkupa u klupskoj istoriji po čemu je rekorder Holandije.