""
""

Montero progurao Sporting kroz iglene uši (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 30.01.16. | 23:47

Malo je nedostajalo da fudbaleri Sportinga naprave ozbiljan kiks u trci za šampionsku titulu i kod kuće osvoje samo bod protiv Akademike, ali su na kraju nekako iščupali pobedu od 3:2 u 20. kolu.

Strelac pobedonosnog gola bio je Fredi Montero pet minuta pre kraja utakmice, kada je iskoristio trenutak slabe koncentracije odbrane gostiju.

Valja napomenuti da je Akademika tada već imala igrača manje, jer je u 80. minutu drugi žuti karton zaradio Aderlan.

Sjajno je Rafa Soareš otvorio meč za gostujuću ekipu, jer je u osmom minutu doveo Akademiku do prednosti. U 31. minutu izjednačio je Adrijen Silva.

Brajan Ruiz se sjajno snašao u 43. minutu i doneo potpuni preokret, ali je zatim dramu najavio Everton autogolom u 58. minutu, mada se sudija dvoumio da li da ga prizna zbog navodnog ofsajda.

Večerašnjim trijumfom lisabonski Lavovi su ponovo došli do pet bodova prednosti u odnosu na tandem pratilaca, Porta i Benfike.