""

Nagatomov harakiri u Sautemptonu, Tadić omanuo sa kreča, Viola ne greši (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 03.11.16. | 23:02

Osmanli šokirao Viljareal na Madrigalu, a Karabag slavio u Solunu

Smenili su čelnici Intera nedavno trenera Franka de Bura, ali ni to nije pomoglo Nerazurima da pobede Sautempton u meču četvrtog kola Lige Evrope. Naprotiv, Sveci su na svom stadionu slavili sa 2:1 i napravili veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu.

Interu večeras nije pomoglo ni to što je vodio sa 1:0, a tragičar utakmice svakako je japanski internacionalac Juto Nagatomo koji je postavio konačan rezultat autogolom posle nespretne intervencije u 69. minutu. Loptu je na peterac uputio, ko drugi do Dušan Tadić.

Duel na stadionu Sent Meri’s obeležio je i neiskorišćeni penal Tadića u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Tačnije bila je to još jedna odlična intervencija Samira Handanovića.

Ipak, ni sjajni slovenački golman nije uspeo da spasi mrežu Intera u 64. minutu kada je Virdžil van Dajk izjednačio. Prethodno je Inter stigao do vođstva preko kapitena Maura Ikardija u 33. minutu i delovalo je da bi Nerazuri konačno mogli da obraduju svoje navijače. Inače, to je bio i jedini šut u okvir protivničkog gola na ovoj utakmici.

U drugoj utakmici ove K grupe praška Sparta je na svom terenu savladala Hapel Ber Ševu sa 2:0 i sada joj je prvo mesto u konačnom plasmanu na dohvat ruke. I tu je pao jedan autogol Bir Biton je bio strelac u 23. minutu, a David Lafata je 15 minuta kasnije povisio na konačnih 2:0.

O evropskom proleću uveliko već mogu da razmišljaju u Firenci, jer je Fiorentina na svom terenu rutinski pobedila češki Liberec sa 3:0.

Ljubičasti su do trećeg trijumfa u Ligi Evrope ove sezone došli zahvaljujući dobroj igri u prvom poluvremenu. Strelac prvog gola bio je Josip Iličić u 30. minutu iz penala, a prednost je duplirao Nikola Kalinić dva minuta pre kraja prvog poluvremena. Sebastijan Krostoforo je u 70. minutu postavio konačan rezultat.

Srpski internacionalac Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu u dresu italijanske ekipe.

U drugoj utakmici J grupe pravi šok u Solunu, pošto je azerbejdžanski Karabag savladao PAOK, trenera Vladimir Ivića sa 1:0. Strelac pobedonosnog pogotka bio je Mičel u 69. minutu. Ekipa iz Azerbejdžana sada ima baš, baš ozbiljne šanse da prezimi u Evropi.

Grupa L ima neočekivanog lidera, a to je turski Osmanli posle četiri odigrana kola. Turski klub je u gostima iznenadio španski Viljareal i slavio sa 2:1, a to mu je bila druga pobeda u Ligi Evrope ove sezone.

Kamerunski veteran Pjer Vebo je već u osmom minutu utišao domaće navijače na El Madrigalu, ali je početkom drugog poluvremena izjednačio Ernandez. Veliki, istorijski trijumf turskoj ekipi doneo je Raul Rusesku pogotokom u 75. minutu.

Reprezentativac Srbije Antonio Rukavina odigrao je svih 90 minuta za ekipu Viljareala.

U drugoj utakmici ove grupe Cirih i Steaua su u Švajcarskoj odigrali bez pogodaka. Obe ekipe su sačuvale šanse za plasman u nokaut fazu.

LIGA EVROPE – 4 KOLO

GRUPA A
Fenerbahče – Mančester Junajted 2:1 (1:0)

Anderleht – Majnc 6:1 (2:1)
/Stančiju 9, 41, Tilemans 62, Teodričik 90, 90+5. penal, Bruno 90+2 - De Blasis 15/

Gabala – Sent Etjen 1:2 (1:1)