""

Napoli prekinuo lošu tradiciju Italijana i na foru stigao do Lige šampiona! Tamo će i klimava Sevilja

Vreme čitanja: 3min | uto. 22.08.17. | 22:37

Napolitanci slavili 2:0, Berberi igrali 2:2 protiv Bašakšehira

Napoli je u Ligi šampiona i tamo je otišao onako kako se i očekivalo - na italijansku "foru". Napolitanci su slavili protiv Nice u gostima s 2:0 (0:0) i tako obezbedili igranje u najjačem fudbalskom takmičenju u Evropi.

Kada je Hoze Kaljehon pogodio mrežu Nice u 48. minutu bilo je jasno da su Francuzima šanse postale samo teoretske i da ćemo gledati tim Mauricija Sarija u Ligi šampiona. Na kraju je još samo Lorenco Insinje stavio tačku na "i" u 89. minutu.

U situaciji kada Napoli ima dva gola prednosti iz prvog meča, bilo je teško očekivati da Nica može to da vrati. Tim iz Napulja je postavio zidine ispred svog gola i samo vrebao šansu u napadu da "kljucne" protivnika iz polukontre ili kontre. I baš to se i dogodilo - Kaljehon je pogodio posle fantastične asistencije Mareka Hamšika.

Kaljehonu je preostao samo lakši deo posla, a to je da prosledi loptu u mrežu golmana Kardinala. Posle toga meč je mogao odmah da se završi.

Ovo znači da će Italija imati tri predstavnika u Ligi šampiona sledeće sezone. Pored Napolija boje Čizme braniće i šampion Juventus i vicešampion Roma.

U poslednjih sedam godina italijanske ekipe su čak šest puta ispadale u plej-ofu za Ligu šampiona. U tim nizu samo je Milan 2013. prošao dalje. I sada je Napoli uspešno odradio posao.

A Sevilja se igrala sa živcima svojih navijača, ali ipak uspela da se domogne plasmana u Ligu šampiona posle remija protiv Bašakšehira 2:2.

Berberi su dočekali Bašakšehir s 2:1 iz prvog meča, ali su posle gola Elije u 17. minutu navijači na Sančes Pishuanu morali da strepe sve do poslednjih minuta utakmice. Sevilja je golom Eskudera u 52. minutu i Ben Jedera u 75. došla do 2:1, delovalo je da je to-to, a onda je Edin Višća u 83. smanjio na 2:2. I napravio haos.

Bilo je dramatično, ali je ostalo je do samog 2:2 i tako je Sevilja uspela da izbori prolazak u Ligu šampiona.

Gledaćemo trostrukog osvajača Lige Evrope u poslednjih sedam sezona u najjačem takmičenju. Igrala je Sevilja i prošle godine u Ligi šampiona, ali je ispala od Lestera u šesnaestini finala. Evo možda prilike za još bolji rezultat.

Nica i Bašakšehir idu u Ligu Evrope. Utešna nagrada.