""
""

Napolitancima čorbu zapržio momak kojeg je Benitez letos oterao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.02.14. | 23:06

Napoli bio nadomak trijumfa protiv Đenove, ali je onda Emanuele Kalajo fenomenalnim golom iz slobodnog udarca doneo remi Grifonima

Verovatno se Rafa Benitez večeras debelo kaje što je letos bez mnogo razmišljanja oterao Emanuelea Kalaja na pozajmicu u Đenovu. Jedan od prvih poteza Beniteza po dolasku u Napulj je bio da se reši nekih igrača koji nisu bili po njegovom ukusu, a Kalajo je bio u toj grupi. Večeras je isti taj igrač fantastičnim golom iz slobodnog udarca zagorčao život Napolitancima i Benitezu, pošto je doneo iznenađujući remi Đenovi na San Paolu - 1:1.

Napoli je svim silama krenuo ka golu Đenove od prvog minuta, a Mertens i Iguain su pravili konstantne probleme odbrani gostiju. Posle tri dobre propuštene prilike Napolitanaca, Hamšik je majstorskim proigravanjem asistirao Iguainu koji je izbegao ofsajd zamku i bocnuo loptu preko golmana Perina.

Međutim, nije ni Đenova došla da se brani pa je samo par minuta posle vođstva Napolija imala dve lepe prilike preko Konatea i Di Maja. Iguain je još jednom zapretio, a Mertens pokušao strašnim udarcem sa 25 metara. Sve to se dešavalo u prvih pola sata meča, pa se može reći da je publika imala šta da vidi. Do kraja prvog poluvremena, još jednu odlilčnu priliku je propustio 20-godišnji Konate u špicu Đenove, ali i Mertens za Napoli.

Početkom drugog dela igre je opet talentovani Konate bio u šansi. Kaljehon i Mertens su propustili prilike da dupliraju vođstvo Napolija, a Skuli je imao dve dobre šanse za Grifone. Mora se priznati i da su golmani Reina i Perin imali odlično veče.

Kazna za promašaje Napolija, a nagrada za razigrane goste je stigla u 86. minutu. Rezervista Emanuele Kalajo je dočekao priliku da se osveti Benitezu. Fenomenalno je iz slobodnjaka „savio kiflu“ preko živog zida i doneo bod gostima iz Ligurije. Zaslužen bod! Kalajo je od 2005. do 2008. odigrao preko 100 mečeva za Napoli, potom je prošle zime opet potpisao za Napolitance, ali mu je Benitez uručio zahvalnicu i pozajmio ga Đenovi.

Napolitanci su tako propustili priliku da se odlepe od Fiorentine, dok je Đenova učvrstila pozicije u sredini tabele, daleko od borbe za opstanak.