""

Ne želite u goste Las Palmasu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.17. | 22:28

Tim sa Kanarskih Ostrva melje na svom terenu - sada je nastradao Betis 4:1

Stvar je vrlo prosta - Las Palmas ubija kada igra na svom terenu! Kada bi se gledali samo bodovi kod kuće Palmas bi se borio za Evropu, ali su gostovanja problem timu sa žutim dresovima.

Ovoga puta tim Kikea Setiena slavio je kod kuće s 4:1 (1:0) protiv Betisa, a meč je obeležio Kevin Prins Boateng koji je dao gol i ubeležio asistenciju.

Doduše, trebalo je 44 minuta domaćinu da probije odbranu Betisa, ali kada se to dogodilo golom Gomeza, onda je sve u drugih 45 minuta bilo rutina. Na 2:0 povisio je Boateng u 49. minutu, a do kaja meča pogodili su i Viera i Hese sa penala u 83. minutu.

Betis stvarno nije imao šanse za bilo šta više na ovoj utakmici, pa je zabeležio i treći vezani poraz u Primeri. Počasni pogodak za Betis dao je Rafael Navaro u 89. minutu. Darko Brašanac se nije našao u protokolu za ovaj meč zbog nagomilanih žutih kartona.

Posle pobede, Las Palmas se nalazi na 13. mestu na tabeli sa 38 osvojenih bodova, dok je Betis 15. sa 31 bodom na kontu.

Imajući u vidu da je prvi tim koji je u zoni ispadanja Sporting iz Hihona koji ima 22 osvojena boda, jasno je da Betis ne bi trebalo da strahuje za opstanak.