"Maikon i Nejmar"

Nejmar se na najbolji način osvetio Zunjigi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.09.14. | 08:13

Brazil savladao Kolumbiju u prijateljskoj utakmici, prva utakmica po povratku Dunge na mesto selektora

Maikon i NejmarMeč Brazila i Kolumbije na Svetskom prvenstvu je doneo suze, kontroverze i pretnje smrću jer je Kamilo Zunjiga povredio prvu zvezdu domaćina Nejmara zbog čega je igrač Barselone propustio ostatak turnira.

Sinoć su ovi rivali odigrali novi, prijateljski meč, a Brazil je kao i tada slavio, ali je sada Nejmar postigao jedini gol na meču i tako se na najbolji i najsportskiji način osvetio beku. Sa kapitenskom trakom oko ruke Nejmar je u 83. minutu iz slobodnog udarca, mekanim šutem savladao Ospinu i postigao jedini gol na meču - 1:0 (0:0).

Ovo je bio prvi meč otkako je Dunga vraćen na poziciju selektora Brazila, a velike promene su se videle i u startnoj postavi Selesaa(4-2-3-1): Džeferson – Filipe, Luiz, Miranda, Maikon – Ramires, Gustavo – Tardeli, Oskar, Vilijan - Nejmar

Ipak, ni ovaj meč nije bio pravog prijateljskog karaktera jer je čak sedam igrača Kolumbije dobilo žuti karton, među njima je bio i Zunjiga, a Huan Kvadrado je zaradio i isključenje u 49. minutu.