"Pike, Suarez i Mesi"

Nezaustavljiva Barsa: Sevilja mogla samo do časnih 1:2, Mesijeva lepotica, ali ovaj put junak je Pike (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.02.16. | 22:27

Barselona na velikih osam bodova prednosti

Pike, Suarez i MesiDominacija kakvu proteklih godina nismo gledali u Španiji. Ali kad su Leo Mesi, Luis Suarez i Nejmar ukačili isti način razmišljanja Barselona je postala mašina za mlevenje protivnika. Sevilja se pružila koliko je mogla - a može mnogo - ali je i to bilo dovoljno samo za častan poraz od 1:2 na Nou Kampu. Uz ne baš tako čest slučaj da Barsin "meč-viner" bude - Đerar Pike.

Štoper domaćeg tima je, naime, u 48. minutu bio tamo gde se ove sezone obično nalazio Nejmar - tamo gde su Mesi i Suarez zamislili. Akciju dvojice Južnoamerikanaca Pike je krunisao pogotkom za 2:1. Bilo je to sasvim dovoljno.

Uostalom, u ovom ciklusu takmičenja deluje kao da Barselona može da uvek da postigne koliko god joj treba. Džaba Sevilji što je prva stigla do gola preko Vitola, koji je centaršut Benoe Tremulinasa volejom sproveo iza leđa Klaudija Brava. Samo deset minuta bilo je potrebno Barselona da odgovori. Isporučio ga je Mesi  iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara. Pogodak dostojan samo najvećih fudbalskih snajperista.

A koliko su precizni Barsini asovi mogli smo da vidimo i pre toga. Još pri rezultatu 0:0 Mesi je gađao stativu iz kornera, da bi Suarez odmah uhvatio volej koji je završio na prečki. Kada igraš protiv Barselone čini se da je jedino pitanje: Koliko ćeš da primiš? Sevilja još i dobro prošla.