NHL: Kanađani dominirali, debakl Pingvina

Vreme čitanja: 2min | sre. 30.01.13. | 13:07

Toronto, Otava i Montreal upsiali pobede, Ajlandersi protutnjali kroz Pitsburga

Kandski timovi su obeležili prethodnu večer u NHL karavanu.  Toronto i Otava su zabeležili nove pobede, Pitsbur je doživeo debakl kod kuće protiv Ajlandersa, dok je Minesota u sjajnom meču savladala Kolumbus.

Toronto je na gostovanju u Bafalu stigao do svoje treće pobede u sezoni slavivpi sa 4:3 posle produžetaka. Pogodak odluke je postigao Met Fratin u pred sam kraj produžetka posle prodora po desnoj strani i preciznog udarca u bliži ugao

Pitsburg je na svom terenu doživeo fijasko protiv Ajlandresa iz Njujorka – 1:4! Ostrvljani su samleli Pingvini ubitačnim kontrama i čvrstom odbranom.  Sve je rešeno već u drugoj trećini kada su gosti sa tri gola izrešetali mrežu Pitsburga.

Minesota je u izuzetno zanimljivom meču bila bolja od Blu Džeketsa. Domaći su već u prvoj trećini stigli do vođstva od 2:0 golovima Koivua i Gilberta. Međutim, gosti iz Ohaja su u drugom delu igre smanjili zaostatak golom Letstua. Dileme je golom pet minuta pre kraja rešio Pjer-Marš Bušar posle asistencije Vajlda.

Rendžersi su posle pobede nad Torontom stigli do novog slavlja na domaćem ledu, ovoga puta protiv Filadelfije. Za pobedu im je bilo dovoljno da postignu po pogodak u prve dve trećine i izdrže u onoj trećoj kada je Kimo Timonen u osmom minutu postigao gol sa igračem više. Montreal je pred domaćom publikom savladavši Vinipeg u kandskom derbiju i tako došao do niza od četiri uzastopna slavlja i osmog boda u sezoni.

Veliku noć za klubove iz Ontarija upotpunila je Otava koja je takođe na svom ledu došla do pobede nad, još uvijek neuigranim, Kapitalsima. Tampa Bej je u derbiju Floride slavila protiv Pantersa, dok je Detroit sa četiri pogotka u mreži Dalasa u svojoj Džo Luis Areni došao do nova dva boda. San Hoze Šarksi su zadržali stopostotan učinak, pošto što su boljim izvođenjem kaznenih udaraca u dvoboju protiv Daksa došli do šeste pobede u isto toliko odigranih susreta.