""
""

Nije Ziko, ali nije ni u Brazilu: Ziku za preokret Targua protiv Crvenih pasa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.09.16. | 21:52

Iskusni vezista srušio svoj bivši klub, Dinamo iz Bukurešta i naneo mu prvo poraz u Ligi 1

Bukureštanski Dinamo doživeo je prvi poraz u šampionatu ove sezone. I to na gostovanju jednoj od najlošijih ekipa u takmičenju, Targu Murešu. Domaćin je slavio sa 1:0 u meču sedmog kola Lige 1 i to mu je bio prvi trijumf u sezoni.

Da stvar bude gora, velikan iz rumunske prestonice ispustio je pobedu iz ruku jer je vodio do 77. minuta.

Ali onda je na scenu stupio nekadašnji fudbaler upravo Dinama, ali i Intera i Parme, Janis Ziku. Ovaj 32-godišnji trekvartista koji je čak u tri navrata nosio dres Dinama, večeras je sa dva gola u 77. i 87. minutu sahranio Crvene pse iz Bukurešta.

Posebno je drugi gol oslikao svu tromost odbrane gostiju, pošto je Ziku ostao sam kao duh na petercu, a onda videvši da nema nikog oko njega još koji sekund se nameštao kako bi iz što lakše situacije ćušnuo loptu u mrežu.

Dinamo je poveo u 60. minutu preko Dorina Rotarijua, a da je u 31. minutu Gnoere iskoristio penal, gosti bi verovatno stigli do tri boda.