"Nikola Žigić"

On trenira kad hoće, on daje golove kad hoće, on je Nikola Žigić!

Vreme čitanja: 3min | sub. 23.02.13. | 18:35

Poručili su navijači Birmingema nakon pobede svog tima u Piterboru (2:0). Srpski golgeter strelac prvog gola

Nikola Žigić

Birmingem slavi Nikolu Žigića! Plavci su kao gosti u veoma važnom meču u borbi za opstanak savladali Piterboro rezultatom 2:0 (1:0), a gorostasni Srbin je postigao vodeći pogodak za svoj tim u 34. minutu.  Sjajno je Žigić reagovao posle jedne odbijene lopte i matirao Roberta Olejnika.

Očigledo su kritike menadžera Birmingema Lija Klarka pozitivno uticale na srpskog napadača, s obzirom da stameni centarfor od tada pruža odlične partije. Birmingem je bio bolji rival tokom celog meča što je potvrdio i u 80. minutu kada je Kristofer Burk postavio konačan rezultat.

Žigić je prilikom izlaska iz igre u 92. minutu nagrađen gromoglasnim ovacijama gostujuće poblike uz pesmu "On trenira kad hoće, on daje golove kad hoće, on je Nikola Žigić!", a zatim se rukovao sa Klarkom i pokazao da su nesuglasice između njih dvojice prošlost. Birmingem se ovom pobedom popeo na 15. poziciju sa 42 boda dok je Piterboro ostao zakucan za dno tabele sa 33 boda.

Samo osam minuta bilo je potrebno Boltonu da totalno razmontira Hal na Ribok stadionu i zasluženo slavi rezultatom 4:1 (3:0). Bolton je poveo već u drugom minutu golom Darena Pretlija koji se najbolje snašao ispred gola Tigrova i matirao golmana Dejvida Stokdejla. Slavlje publike posle vodećeg gola još se nije ni stišalo, a već je bilo 2:0. Strelac je bio Mark Dejvis u petom minutu. Kada je Krejg Dovson u osmom minutu pogodio za 3:0 svima je bilo jasno da će bodovi ostati na Reboku. Hal je, u nastavku uspeo da se oslobodi šoka i preuzme inicijativu. Smanjili su rezultat u 68. minutu preko Robija Breda, ali je samo tri minuta kasnije Dovson odlično reagovao posle kornera i svojim drugim pogotkom vratio stvari na svoje mesto za konačnih 4:1 i 14. mesto na tabeli. Hal je propustio priliku da se približi vodećem Kardifu na samo dva boda, ali su ovim porazom pali na treće mesto obzirom da je Votford savladao Derbi rezultatom 2:1 i izjednačio se sa Tigrovima na drugom mestu Čempionšipa sa 62 boda.

Neverovatan meč sa čak osam golova viđen je u derbiju donjeg dela tabele između Bristola i Barnslija 5:3 (2:0). Iako je domaći tim imao čak četiri gola prednosti u dva navrata, Barnsli je koliko- toliko uspeo da umanji katastrofu koju su doživeli. Poveo je Bristol u 16. minutu preko Džona Steda. Na 2:0 povisio je Liam Fonten u 35. minutu. U nastavku je viđena prava goleada. Sted je, svojim drugim golom na meču, povisio na 3:0 u 52. minutu da bi Levin Niatanga samo par minuta kasnije pogodio za 4:0. Kris O'Grejdi je u 57. minutu uspeo da smanji na 4:1, ali je Stiven Dejvis u 66. minutu ponovo vratio na četiri gola viška – 5:1. Zahvaljujući golovima Tomaša Čivke u 82. i Džejsona Skotlanda u 90. minutu, Barnsli je uspeo da se spase totalne blamaže. Bristol je ovom pobedom pobegao sa začelja Čempionšipa. Trenutno su pretposlednji sa 34 boda, tri manje od Barnslija koji je prvi iznad crte.