""

Lisica Žonas zalepio Benfiku na leđa Sportingu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.02.16. | 23:05

Lisabonski velikani nastavili neizvesnu trku za titulu

Benfika je prišla Sportingu na samo bod zaostatka posle pobede od 2:0 nad Uniao Madeirom i kiksa gradskog rivala protiv Sportinga u Gimaraešu - 0:0.

Očekivano, Benfika je nastavila seriju ubedljivih igara na svom stadionu, a heroj pobede nad skromnim gostima sa Madeire je opet bio brazilski napadač Žonas. Prvi strelac Primeire nastavlja da rešeta i večeras je postigao oba gola u pobedi Orlova. Oba su pala posle prekida, ubačenih lopti u kazneni prostor Madeire i loših intervencija odbrane gostiju.

Prvi put je Madeira poklekla u petom minutu kada je Žonas prihvatio slabo izbijenu loptu i volejom je spratio u mrežu. Drugi put je bio na pravom mestu posle još jedne slabe intervencije Madeire. Lopta je došla do Mitroglua koji je šutirao sa istog mesta kao Žonas kod prvog gola. Brazilac je samo postavio nogu na petercu i skrenuo loptu u mrežu posle udarca grčkog napadač. Žonas je ubedljivo najbolji strelac lige sa 25 pogodaka.

Gradski rival Sporting nije umeo da odgovori na pritisak i pod imperativom pobede je odigrao remi bez golova na uvek neugodnom gostovanju Vitoriji u Gimaraešu. Pritisak Lavova nije urodio plodom iako su imali igrača više u poslednjih 20 minuta meča.