"Radost fudbalera Genta"

Očekivano - Gent se poigravao s fenjerašem! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 20.11.15. | 22:43

Šampion Belgije potpuno nadigrao poslednjeplasiranu ekipu šampionata

Radost fudbalera GentaŠta drugo reći osim – očekivano! Gent je pokazao da je daleko kvalitetniji tim i s laganih 5:0 savladao fenjeraša Vesterlo. Već na poluvremenu je bilo 2:0, a ukupnom rezultatu umnogome je kumovao rani crveni karton Žorea Tromlea u 27. minutu.

Najbolji pojedinac meča bio je Sven Kums koji je postigao dva gola, ali i namestio dva pogotka. Prvo je lepo “izbacio” Kalifu Kulibalija koji je lak orealizovao šansu koja mu se ukazala. Potom je Dežažer povećao na 2:0, a samo četiri minuta kasnije Vesterlo je ostao s igračem manje.

U drugom poluvremenu proradio je Benito Raman, ali i Sven Kums koji je s dva pogotka dotukao nedoraslog rivala. Posle ovog meča Gent noći na prvoj poziciji, dok je Vesterlo prikovan za dno sa samo 12 osvojenih bodova.