Ono kad te trener na debiju zameni u 26. minutu jer si očajan

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.09.14. | 22:12

Sudar dve Univerzitatee u rumunskom šampionatu obeležio očajan debi nesrećnog Dorua Bratua

Doru Bratu

Rumunski fudbal je nepresušan izvor paradoksa i neverovatnih situacija. Kvalitet fudbala i nije neki, ali zato makar nikada nije dosadno zahvaljujući kontroverznim predsednicima i trenerima. Uvek se nešto zanimljivo desi...

Tako je i večerašnji okršaj dve Univerzitatee, prošao u znaku jedne trenerske odluke, a ne konačnog rezultata. Univerzitatea iz Kluža je dočekala imenjake iz Krajove, poražena je 0:2, ali trener domaćih Ogararu se baš potrudio da privuče paženju.

On je već posle 26. minuta iz igre izveo nesrećnog Dorua Bratua. Nije u pitanju poverda, već Bratuov očajan debitanstki nastup. Ogararu je „poludeo“ jer su gosti za 20 minuta igre stvorili čak četiri stopostotne prilike za gol i krivca je našao u Bratuu kojeg je u 26. minutu zamenio i uveo u igru Dukua Ninua. Međutim, ni to nije ništa promenilo, pošto su gosti iz Krajove u 49. minutu poveli autogolom Musata, da bi Banku u 64. minutu postavio konačnih 0:2.

Da stvari budu gore po Bratua, njemu se već jednom desilo da ga trener pre isteka prvog poluvremena izvede iz igre zbog loše igre. Bilo je to u maju 2013. godine kada je branio boje Steaue u meču protiv Vitorula (završeno 5:2 za Vitorul!) i kada ga je trener Regekamf zamenio u 40. minutu meča iznerviran njegovom slabom igrom.

LIGA 1 - 8. kolo:

Gaz Metan – Vitorul 3:1 (2:0)