"Strelac drugog gola za Derbi: Vajman"

Ovnovi uboli Kardif, Lambert krenuo jako, Lids se opet brukao!

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.15. | 17:45

Favorizovani Derbi kao domaćin savladao Velšane (2:0), a Blekburn slavio kao gost sa novim menadžerom

Strelac drugog gola za Derbi: Vajman

Favorit dana u Čempionšipu zabeležio je siguran trijumf. Razigrani Derbi je na svom terenu rutinski savladao Kardif sa 2:0 pogocima u nastavku utakmice, a golove za Ovnove postigli su Džordž Torn u 55. i Andreas Vajman u 67. minutu. Jedan od favorita za plasman u Premijer ligu tako se vratio na pobednički kolosek nakon poraza od Notingem Foresta u prethodnom kolu.

Blekburn je predvođen novim menadžerom Polom Lambertom stigao do važne pobede kao gost na Dipdejlu protiv Prestona - 2:1. Nekadašnji trener Aston Vile uspeo je da razdrma Roverse, a nakon autogola Pikforda u 31, sjajni Džordan Rouds je sa penala u 52. minutu obezbedio trijumf gostima. Pogodak Garnera u 67. ispostavio se na kraju samo kao utešan.

Razočaranje dana priredio je Lids, koji je uspeo da na svom Eland Roudu izgubi od poslednjeplasiranog Roterama - 0:1. Gol odluke postigao je vezista gostiju Nuel u 54. minutu, a očajni Lids, koji nije mogao da se sastavi danas, finiš meča je dočekao sa igračem manje, jer je Švajcarac Berardi isključen zbog udaranja protivnika.

Razočarao je i Birmingem, koji je trebalo da trijumfom nad Čarltonom uhvati priključak za plej-of. Umesto toga usledio je šok na sent Endrjuzu i pobeda gostiju iz Londona (0:1) koju je doneo Džoni Džekson golom u 61. minutu.

Hadersfild, koji je danas prvi put sa klupe predvodio Danijel Vagner, nekadašnji asistent Jirgena Klopa u Dortmundu, ponovo je poražen. Tim iz Jorkšira je poveo kao gost u 53. minutu, ali je u preostalih pola časa primio čak tri gola i izgubio od solidnog Šefild Venzdeja 3:1. U redovima domaćina blistao je dvostruki strelac Žoao Lukas.

Brentford je u superzanimljivom finišu stigao do trijumfa nad Notingem Forestom od 2:1, a gol odluke postigao je Nemac Filip Hofman u šestom minutu nadoknade.

Reding je nastavio poteru za plej-ofom, a trijumf nad Boltonom 2:1 gurnuo je Troterse na poslednju poziciju na tabeli.