""

Pade i strašna Astra! Panduri „skinuo mrak“ Đurđua posle šest godina (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.09.15. | 20:44

Mada, pitanje je šta bi se desilo da je Fernando Boldrin pogodio sa bele tačke...

Nije nepobediva ni moćna Astra! Odličan start sezone za tim iz Đurđua upropastio je Panduri u derbiju 10. kola pobedom rezultatom 2:1, kojoj su se najviše obradovali Steaua i Dinamo iz Bukurešta.

Bio je to prvi trijumf Pandurija u Đurđuu posle punih šest godina posta, a ovim trijumfom serija bez poraza produžena je četiri vezane ligaške utakmice.

Doduše, zaista je veliko pitanje da li bi Panduri uspeo da dođe do velike pobede da je Fernando Boldrin pogodio metu sa kreča u finišu prvog poluvremena, ali je Joan Hora umeo da kazni neiskorišćenu šansu. Centarfor gostiju tresao je mrežu u 26. i 61. minutu i tako praktično anulirao pogodak Alibeka s početka drugog poluvremena.

I pored poraza Astra ostaje na vrhu tabele, pošto i dalje ima tri boda više od Dinama, ali i utakmicu više. Panduri je pobegao Univerzitatei i zauzeo poslednju poziciju koja vodi u plej-of za titulu.

LIGA 1 – 10. kolo

Konkordija – Botošani 0:0

Targu Mureš – Petrolul Ploešti 1:1 (0:1)