"Radost u Sankt Peterburgu"

Paklenih pola sata u Sankt Peterburgu - Zenit se istresao na Anžiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 24.10.15. | 18:05

Dzjuba dvostruki strelac, gol i dve asistencije Hulka

Radost u Sankt PeterburguKonačno fudbal kakav se očekuje od šampiona. Protivnik je istina bio idealan - fenjeraš Anži. U Sankt Peterburgu nisu propustili priliku da se raspucaju. Ubitačnih pola sata u drugom poluvremenu bilo je Zenitu dovoljno da stigne do ubedljivih 5:1 i makar na veče razliku za moskovskim CSKA smanji na jednocifrenu.

Artjom Dzjuba je sa dva gola pogurao domaće do pobede, ali ne bi bilo pravedno ne pomenuti i Hulka, koji je prvo namestio dva pogotka saigračima da bi u 85. minutu na majstorski pas Danija samo sipao šlag na tortu. Sigurno najlešim Zenitovim golom večeras.

Najlepši gol utakmice je doduše bio delo Anžijevog Ilje Maksimova, ali taj jedan bio je dovoljan samo kao uteha. Anži prosto nije imao šta da traži na stadionu Petrovski.