Panduri na korak od Evrope, Čahlaul u “minut do 12“ za opstanak!

Vreme čitanja: 1min | pon. 27.05.13. | 22:42

Konkordija polako pakuje kofere za niži rang takmičenja

Kolo pre kraja rumunske Lige 1 situacija je postala kristalno jasna, bar što se putnika u niži rang tiče.

U drugu ligu naših istočnih komšija ići će Glorija, Turnu Severin, Jaši i Konkordija, koja je na svom terenu poražena od Pandurija rezultatom 1:0.

Panduri su tako stigli do druge pozicije i 62 boda, a u poslednjem kolu aktuelnom “vicešampionu“ Rumunije biće potreban samo bod kako bi se i definitivno overio plasman u Ligu Evrope.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Radut u 9. minutu, a ovaj gol gotovo je potopio šanse Astre da zaigra u Evropi naredne sezone, s obzirom na nešto slabiju formu u poslednje vreme.

Čahlaul je u poslednjoj utakmici 33. kola kao domaćin obezbedio ključna tri boda za opstanak, savladavši Jaši rezultatom 1:0.

Zlata vredne bodove Medvedima doneo je bosanski internacionalac, Bojan Golubović u 84. minutu susreta.

Čahlaul sada ima 34 bodova, četiri više od Konkordije.

LIGA 1 - 33. kolo:

Univerzitatea Kluž – Petrolul 2:4 (0:2)