"Mutu"

Petrolul prati u stopu Astru i Steauu

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.03.14. | 22:17

Botošani gurnuo Brašov u još veći ambis - 2:1

MutuMožda Adrijan Mutu nije imao svoje veče, ali je barem odvukao svu pažnju protivnika na sebe, pa su Tešeira i Tamuz mogli lako da donesu sva tri boda Petrolulu protiv Otelula – 2:0. Klub iz Ploeštija u stopu prati Astru i Steauu, koji beže jedan, odnosno pet bodova. Gosti iz Galatija dobro su se držali sve do 50. minuta, kada ih je načeo Portugalac Tešeira, a dokrajčio Izraelac Tamuz dva minuta pre kraja.

Panduri je definitivno izgubio trku za Evropu, pošto je kod kuće odigrao nerešeno sa Čahlaulom – 1:1. Ćitoška je već u 9. minutu doveo goste u vođstvo, da bi se domaćin spasio sa bele tačke u 73. minutu, kada je siguran realizator bio Aleks.

Botošani je pobedio Brašov sa 2:1 i gurnuo ih u još veći ambis. Kristea je prvo u 17. pogodio svoju mreži i doneo domaćinu prednost, da bi se ispravio u 40. minutu, kada se pobrinuo za izjednačenje, ali Stojkov je u prvom minutu sudijske nadoknade tuširao goste.

LIGA 1 – 21. KOLO:

Vitorul – Kluž 1:1 (0:0)