""
""

Pipitine čarolije, Napolijev čas fudbala Romi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.11.14. | 16:57

Prelepim golom Argentinca posle dva minuta i deset sekundi igre, Napoltianci skinuli skalp Vučici

Kada je izgledalo da Rafa Benitez hoda po tankom ledu, Napolitanci su uhvatili formu i počeli da igraju kako se to očekivalo od njih. Španac sada lakše diše… Posle demoliranja Verone prethodnog vikenda i boda u Bergamu, danas su Napolitanci odigrali verovatnu najbolju partiju u sezoni i savladali Romu sa 2:0 u “Derbiju sunca.”

Konačan rezultat ne oslikava na pravi način odnos snaga na terenu, jer Napoli je mogao i ubedljivije da pobedi s obzirom na prikazanu igtru. Sreća i golman Morgan De Sanktis su spasili Rimljane ubedljivijeg poraza. Bivši golman Napolija je sa nekoliko sjajnih intervencija osujetio pokušaje napadača nekadašnjeg kluba…

Utakmica je prošla u znaku raspopamljenog Gonazla Iguaina. Nije ga išlo od početka sezone, a onda je het-trikom protiv Verone i golom u Bergamu razbio blokadu. Danas je nastavio sa golgeterskim terorom. Već posle dva minuta i 10 sekundi igre je akrobatskim golom na fantastičan način matirao De Sanktisa.

Napoli je nastavio sa ofanzivom i držao Rimljane pod opsadom. De Sanktis je odbranio zicere Insinjeu i Iguainu, Kaljehon je pogostio stativu, a Hamšik prečku. Insinje je imao stopostotnu šansu kada je lobovao De Sanktisa, ali je Naingolan neverovatnom intervencijom izbacio loptu sa gol linije… Roma skoro da nije ozbiljno zapretila golmanu Rafaelu

Konačno u 85. minutu, Napoli je rešio pitanje pobednika. Prelepa lopta "Pipite" Iguaina za Kaljehona, koji ovaj put nije pogrešio i pretvorio je zicer u gol. Za osmi gol u sezoni i prvo mesto na listi strelaca Serije A.

Potpuno zaslužen trijumf Napolitanaca koji polako pale motore i nagoveštavaju da mogu da se umešaju i u borbu za titulu. Juventus večeras ima šansu da eventualnom pobedom u Empoliju opet pobegne na tri boda prednosti u odnosu na Vučicu…