""
""

Ploješti i dalje sanja titulu: Petrolul sa kreča srušio Botošani i bacio rukavicu u lice Steaui! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 27.02.15. | 21:35

Tri zlata vredna boda gostima je doneo Filipe Teišeira koji je bio precizan sa bele tačke – 1:0

Petrolul je namirisao krv Steaue i ne odustaje od šampionske titule u Rumuniji! Tim iz Ploještija slavio je na gostovanju Botošaniju u 19. kolu rumunske Lige 1 – 1:0, a jedini gol na utakmici pao je sa bele tačke i delo je Filipea Teišeire. Petrolul je ovim trijumfom prišao na četiri boda zaostatka u odnosu na lidera šampionata Steauu koja ima i utakmicu manje.

Tvrd domaćin kakav je Botošani nije dozvolio gostima da se naigraju u prvom poluvremenu, ali je početkom drugog sav trud domaće ekipe pao u vodu! Florin Akinte odigrao je rukom u svom šesnaestercu, a sudija nije imao dilemu i pokazao je na belu tačku. Iskusni Portugalac Filipe Teišeira bio je neumoljiv iz penala i postigao, ispostaviće se, odlučujući pogodak na meču – 1:0.

Kada je u 73. minutu vezista gostiju Joan Filip zaradio drugi žuti karton, Petrolul se orijentisao na odbranu sopstvenog gola u čemu je istrajao do kraja i odneo sva tri boda sa neugodnog gostovanja.

Petrolul sada ima 39 bodova iz 19. kola i ostaje na drugoj poziciji, ali je smanjio zaostatak za Steauom na četiri boda. S druge strane, Botošani ostaje sedmoplasirana ekipa Lige 1 sa 28 sakupljenih bodova.