"U Bačkoj Palanci će od leta gledati elitu"

PLS: Dvadesetogodišnjak zaustavio lidera, ali Superliga je još bliže

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.11.15. | 15:42

Bežanija je naime izgubila u Novom Sadu

U Bačkoj Palanci će od leta gledati elituKraj crne serije u Kragujevcu zahvaljujući 20-godišnjem Filipu Aleksiću, koji je u susretu sa vodećem Bačkom spasio Radnički poraza pogotkom za konačnih 1:1 na Čika Dači. Aleksić je gol postigao u 51. minutu, a samo tri minuta ranije Damir Čeković je gostima doneo prednost.

Nije uspela da je sačuva, iako je protiv sebe imala najgori tim u ligi, ali neće u Bačkoj suze liti zbog toga, pošto je u 14. kolu Prve lige Srbije zakazala i Bežanija. I to mnogo više. Bežanija je naime na Slanoj Bari imala vođstvo od 1:0 na poluvremenu, ali se njena igra u nastavku raspala što je Proleter iskoristio i preokrenuo na 3:1, pa su Lavovi ostali na koti od 24 osvojena boda.

Bačka je odmakla n 30, Napredak bi mogao da joj preuzme prvo mesto ako u Kruševcu savlada BSK, ali to i nije toliko bitno, jer prva dva idu direktno u elitu. Treći mora da šansu traži kroz baraž, a posle Bežanije trenutno je najbliži tom cilju ČSK, koji je sa minimalnih 1:0 otpisao Dinamo iz Vranja.

Golova nije bilo u susretu Inđije i Kolubare, dok je Loznica savladala Slogu iz Petrovca na Mlavi sa 2:1.