""

Pobedi se u zube ne gleda – Astra nastavlja šampionsku seriju!

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.12.15. | 18:55

Tim iz Đurđua savladao poslednjeplasirani Petrolul i ponovo otišao na pet bodova prednosti u odnosu na Vitorul

Dva vezana remija u šampionatu, isto toliko kod kuće naterala su fudbalere Astre na veliki oprez, a protiv poslednjeplasiranog tima rumunskog šampionata postajala je određena obaveza da se do pobede dođe. A ona je i stigla posle pomalo neverovatnog finiša, u kojem je viđeno čak tri pogotka – 3:1.

Posle sigurnog vođstva domaćina u 21. minutu preko Alibeca sve je izgledalo kao da će Petrolul tri boda predati bez velike borbe. Čak je pogodak Konstantina Budeskua u 83. minutu gotovo potvrdio tri boda, ali onda je nastala prava drama. Samo nekoliko trenutaka kasnije „fenjeraš“ je preko Ropotana prepolovio zaostatak, ali onda je u poslednjim trenucima Danijel Nikulae zatresao mrežu i prekinuo nepovoljan niz rezultata.

Ovim trijumfom Astra sada ponovo ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Vitorul, koji ima i meč manje.

LIGA 1 – 22. kolo:

Konkordija – Poli Temišvar 2:2 (0:1)