""
""

Podeljene emocije u Bukureštu - Rapid ide ka opstanku, Dinamo sve dalje od vrha (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.03.15. | 21:28

Dinamo izgubio na gostovanju Brašovu i ostao ne šestom mestu, Rapid pobedom napravio veliki korak ka opstanku

Različito raspoloženje vlada na dva kraja rumunske prestonice. Dok navijači Rapida iz Bukurešta slave pobedu nad Ocelulom od 2:0 u meču 23. kola Lige 1, pristalice Dinama nikako neće biti zadovoljne posle poraza (1:0) na gostovanju Brašovu.

Rapidu je gorelo pod nogama uoči ovog kola, a večeras su fudbaleri tog tima došli do prve pobeda posle dve vezane utakmice u kojima nisu osvojili tri boda.

Rihairo Melens i Danijel Nikulae su golovima u petom i 85. minutu došli do pete prvenstvene pobede. Posao Rapidu, međutim, bio je olakšan jer je Ocelul u 29. minutu ostao bez isključenog Aleksandrua Tudorija.

Dinamo iz Bukurešta je izgubio od domaćeg Brašova iako je imao igrača više u poslednjih 16 minuta utakmice i navijači giganta iz prestonice svakako će imati šta da zamere svojim ljubimcima.

Crveni karton u 74. minutu zaradio je hrvatski fudbaler Marko Bencun, ali ni to nije bilo dovoljno Dinamu da osigura trijumf.

Pošto su u završnici meča, sa brojčanom prednošću odigrali ispod očekivanja, ekipu Dinama stigla je kazna. Dva minuta pre kraja meča Liviju Ganea je dobro izveo slobodan udarac i iznenadio golmana Naumovskog.