Portu dovoljno i poluvreme

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.04.14. | 22:09

Džekson Martinez dvostruki strelac protiv Akademike - 3:1

Džekson Martinez

Porto je za 45 minuta samleo Akademiku u pretposlednjem meču 26. kola Primeire – 3:1. Goleadu je otvorio i zatvorio Džekson Martinez, koji je tako 19. put zatresao protivničku mrežu u aktuelnoj sezoni, a između njegovih podaka u listu strelaca se upisao i Gilas. Klub iz Lisabona je u nastavku spustio ručnu, pa su gosti stigli do počasnog gola u 53. minutu preko Markosa Paula.

Porto je tako učvrstio treću poziciju koja vodi u kvalfikacije za Ligu šampiona, dok se Akademika nalazi na sredini tabele sa malim šansama da se uključi u borbu za Evropu.

Belenenses je minimalnom pobedom iznenadio Žil Visente i najavio da se neće tako lako predati u borbi za opstanak.

Nasional  je doživeo težak poraz u duelu sa Vitorijom i došao u situaciju da prokocka poziciju koja vodi u Ligu Evrope. Braga čeka iz prikrajka svaki njegov budući kiks.