""
""

Probudio se panter koga je Venger poslao u Nemačku: Dva gola u derbiju, gori Štutgart, prekid u režiji gostujućih navijača (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.17. | 15:33

Švabe ponovo na čelu tabele, fenomenalni Ercgebirge beži iz opasne zone

Dvaput se Štutgart spasavao u nadoknadi vremena u minula dva kola, a onda se na pobedničku stazu vratio u velikom stilu. U lokalnom derbiju sa Karlsrueom, Švabe su slavile 2:0 i izbile na čelnu poziciju tabele Cvajte, obnovivši status prvog kandidata za plasman u Bundesligu.

Na „Marcedes benc areni“ junak je bio Takuma Asano. Japanski napadač, koga je Arsenal prosledio u Nemačku na pozajmicu do kraja sezone, postigao je oba gola i tako trasirao put domaćinu do velike pobede, kojom je nastavljena dominacija nad Karlsrueom kad igru kod kuće, jer je ovo bila 19. pobeda od 21. utakmice u Štutgartu.

Asano - koji golove slavi imitirajući pantera -  najpre je na centaršut Kristijana Gentnera za dlaku izbegao ofsajd zamku i glavom zakucao loptu u mrežu, da bi u 61. minutu ispratio kontru svog tima i pošto je golman Orlishausen odbranio šut Maksima natrčao na loptu poslavši je u mrežu.

Inače, meču je prisustvovalo - pazite sad -  58.000 gledalaca, od kojih 6.000 gostujućih navijača. Oni su, neposredno pre derbija, pošto su iz Klarlsruea doputovali vozovima, pravili nerede po gradu, da bi na stadionu pred početak drugog poluvremena napravili bakljadu, zbog koje je početak nastavka kasnio čak 20 minuta.

Ovim trijumfom Štutgart je iskoristio remi Hanovera i izbio na prvo mesto, dok je u trku za plasman u Bundesligi propustio da se uključi Union Berlin. Posle dva poraza, ekipa iz glavnog grada je bila na dobrom putu da savladala Fortunu u Dizeldorfu, ali je u završnih deset minuta prokockala vođstvo od dva gola, pa je Braunšvajng ostao treći, s tim da u ponedeljak ima šansu da se poravna sa liderom.

A Erzgebirge igra kao preporođen otkako je za trenera došao Domeniko Tedesko. Pred 10.000 gledalaca na Šparkasen stadionu, tim iz Auea je, uz dva penala Nazarova, razbio Minhen 1860 (3:0) i od prežaljenog - pre samo nekoliko sedmica - došao do statusa koji ganrantuje opstanak. U poslednjih pet mečeva ovaj sastav je skupio čak 13 bodova.